Rodzinna gra IMIONKI – GRANNA

Witajcie Kochani  znacie grę IMIONKI ? 🙂

IMIONKI to sympatyczne stworki, które zapomniały jak się nazywają. Zabawne potworki liczą na naszą wyobraźnię i kreatywność w wymyślaniu im imion. Gra świetnie sprawdza się w rodzinnym gronie.
Liczba Graczy: 2 – 6  czas gry ok. 20 minut
Wiek: 5 lat +

100_3697.JPG

 

W kartonowym pudełku znajduje się 55 dużych kart z wizerunkami zabawnych, kolorowych postaci. Stworków jest 11 i każdy z nich występuje pięć razy w talii. Niektóre postacie gry przypominają warzywa i owoce. Karty mają za zadanie rozbudzić naszą wyobraźnię i kreatywność. Gra nie wymaga dużo miejsca, dzięki temu świetnie sprawdzi się również jako gra podróżna. Karty są moim zdaniem za cienkie, mogłyby być grubsze. Ułatwiłoby to ich zbieranie ze stołu.

100_3699.JPG

Aby rozpocząć grę tasujemy talię kart i kładziemy obrazkami do dołu – tak aby, każdy gracz miał do niej dostęp. Grę rozpoczyna gracz z najdłuższym imieniem. Później kolejne osoby wykonują swoje ruchy zgodnie z kierunkiem obrotu wskazówek zegara. Każdy z graczy bierze z wierzchu jedną kartę, odwraca ją i kładzie na stole. Jeżeli Imionek pojawia się pierwszy raz w trakcie gry, należy nadać mu imię. Może być to skojarzenie związane z jego wyglądem np. Pan Arbuz, Poduszka. Można zdecydować się na pseudonim czy zupełnie abstrakcyjną nazwę. Karty Imionków odkładamy obok talii, tworząc stos kart odkrytych.

Gdy trafimy na Imionka, który otrzymał imię wówczas zadaniem graczy jest jak najszybsze, głośne i poprawne wypowiedzenie jego nazwy. Osoba, która zrobi to najszybciej, zdobywa tę kartę oraz wszystkie znajdujące się pod nią – czyli w talii kart odkrytych. Jeśli gracze chcą zwiększyć poziom trudności, gdy gracz poda złą nazwę będzie musiał odrzucić jedną ze zdobytych przez siebie kart.

Jeżeli nikt z graczy nie potrafi przypomnieć sobie nadanego imienia. Należy nadać mu nowy pseudonim. Gdy w talii skończą się karty, następuje koniec gry. Wygrywa gracz z największą liczbą kart. Gra ćwiczy refleks oraz pamięć. Rozbudowuje naszą wyobraźnię i kreatywność. Polecam jako grę rodzinną.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s