Alexander Toys – Gra słów

Witajcie Kochani 😉

Dziś przychodzę do Was z propozycją gry edukacyjnej ,,Gra słów” firmy Alexander.

„Gra słów” to zestaw gier słownych i zabawa dla dzieci poznających litery. W zabawie dla najmłodszych, dzieci układają litery do wybranego obrazka, tak by utworzyć jego nazwę. Gry z udziałem liter i obrazków są dla dzieci treningiem spostrzegawczości, koncentracji i refleksu. Gry z tabliczkami literowymi i kostką, to gry słowne dla starszych dzieci i dorosłych. Ta grupa gier, to emocjonująca zabawa, w której gracze wzbogacają swoje słownictwo, doskonalą umiejętności poprawnej pisowni, ćwiczą koncentrację i myślenie.

100_3237.JPG

Zawartość pudełka:

  • 96 tabliczek z literami,
  • 40 tabliczek z obrazkami,
  • kostka,
  • 40 żetonów,
  • worek,
  • instrukcja.

Dla dzieci w wieku: 6 +

Ilość graczy: 1- 4

Seria: Sowa Mądra Głowa

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Moja opinia:

Zabawka znajduję się w kartonowym pudełku, które otwiera się z boku. Zarówno tabliczki z literami jak i z obrazkami wykonane są z dość grubej tektury. Kolorowe obrazki przykuwają wzrok najmłodszych i zachęcają do zabawy. Co nam się spodobało najbardziej? W grę można grać na kilka sposobów. Tworząc wyrazy za pomocą tabliczek jedno i dwuliterowych lub odnajdywać obrazki, które zawierają w nazwie odkrytą przez nas literę. Córka ma 4 latka, więc my wybrałyśmy propozycję gry: litery i obrazki. Aby zacząć grę musiałyśmy przygotować na środku stołu wszystkie obrazki w taki sposób, aby były widoczne dla każdego oraz tabliczki z pojedynczymi literami, które układałyśmy z boku do dołu literami. Grę rozpoczynała córka odwracając jedną tabliczkę z literą do góry. Tutaj powinniśmy jak najszybciej znaleźć i podnieść obrazek, który zawiera w swojej nazwie odkrytą literę – krzyknąć MAM! Tabliczkę z literą oraz obrazek gracz powinien położyć obok siebie – jako punkt za prawidłową odpowiedź. Ponieważ córka nie zna jeszcze zbytnio wszystkich liter, to troszkę zmodyfikowałyśmy zasady. 😉 Gdy Maja podniosła literę razem głośno mówiłyśmy jaka to litera. Po czym wspólnie próbowałyśmy odnaleźć słowa zawierające literkę. Gra kończy się gdy ostatnia odkryta tabliczka z literą zostanie zabrana przez gracza. Zwycięzcą zostaje ten kto uzbiera najwięcej tabliczek.

,,Gra słów” bardzo przypadła nam do gustu, córka jest teraz chłonna wiedzy, a w tak przyjemny sposób jakim jest zabawa, może uczyć się: liter, poprawnej pisowni, spostrzegawczości. Bawiąc się zabawką możemy uczyć dziecko nazewnictwa oraz odgłosów jakie wydają: pojazdy, przedmioty czy zwierzęta. Gorąco polecamy 😉

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy firmie Alexander Toys.

 

Zapraszam Was do zajrzenia na fanpage Alexander Toys🙂 z pewnością znajdziecie coś dla siebie 🙂

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Alexander Toys – Gra słów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s