NOZITIX nasz sposób na katar! :)

Witajcie Kochani!;)

Dzięki Agencji Gordo  jako jedna ze 150 mam miałam okazję przetestować nowość Nozitix spray do nosa od grupy Adamed.

100_2476.JPG

Przesyłka dotarła w najodpowiedniejszym dla nas momencie, akurat zmagaliśmy się z zapaleniem zatok. Dorośli domownicy mieli antybiotyk, a córka inhalację, które średnio jej pomagały. Dlatego ucieszyłam się, gdy kurier zawitał z przesyłką od grupy Adamed.

17360962_2218550391704159_795948254_n

W pięknym niebieskim pudełku zamykanym na magnes znalazłam:

  • 3 opakowania Sprayu do noska Nozitix – pełnowartościowy produkt (jeden dla mnie i dwa przeznaczone do rozdania znajomym )
  • chusteczki higieniczne Nozitix
  • 3 plastikowe kieliszki
  • kolorowankę
  • ogrzewacz do rąk w postaci sówki
  • pachnące ulotki

Informację od producenta:

nozitix-spray-do-nosa-10ml.1

Nozitix spray do nosa to wyrób medyczny, który działa obkurczająco oraz ściągająco na błony śluzowe nosa. Spray nawilża oraz łagodzi podrażnienia. Dzięki aplikatorowi spray do nosa Nozitix jest równomiernie rozpraszany oraz nie spływa z powierzchni śluzówki nosa, tworząc mocniejszą ochronę i warstwę nawilżającą.

Wskazania do stosowania sprayu do nosa Nozitix

suchość błon śluzowych nosa
katar
infekcja nosa o podłożu wirusowym, bakteryjnym oraz alergicznym

Stosowanie
Dzieci od 3 do 12 roku życia: 1 dawka do każdej dziurki nosa 2–3 razy dziennie (pod nadzorem osoby dorosłej).Dorośli oraz dzieci powyżej 12 roku życia: 1 dawka do każdej dziurki nosa 3–4 razy dziennie.
Jeżeli po 14 dniach nie nastąpi poprawa lub pacjent będzie czuł się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem.
Aerozol Nozitix można używać przez 6 miesięcy od chwili pierwszego użycia.

Sposób użycia

Nową buteleczkę aerozolu Nozitix najpierw ogrzać w dłoni, wstrząsnąć, zdjąć plastikową nasadkę i nacisnąć aplikator 3–4 razy, do wytryśnięcia emulsji. Dyszę aplikatora należy trzymać w kierunku od siebie. W ten sposób preparat zostanie przygotowany do zastosowania.
Aby jak najlepiej wykorzystać działanie preparatu, należy przestrzegać następujących instrukcji:
A) Przed użyciem oczyścić nos z wydzieliny. Ogrzać buteleczkę w dłoni i wstrząsnąć. Zdjąć plastikową nasadkę z buteleczki.
B) Położyć palec wskazujący i środkowy na aplikatorze, przytrzymując buteleczkę od spodu kciukiem.
C) Włożyć aplikator do otworu nosowego i nacisnąć. Powtórzyć tę czynność w drugim otworze nosowym.
Po użyciu dokładnie oczyścić aplikator i zamknąć go plastikową nasadką. Po zaaplikowaniu preparatu przez 30 minut nie używać innego środka ani płynu i nie wypłukiwać nim nosa.
Nozitix stosować wyłącznie do stosowania miejscowego do nosa.
Jedno opakowanie jest przeznaczone wyłącznie dla jednego pacjenta.

Preparatu nie powinno się używać w następujących przypadkach:
-jeżeli opakowanie jest uszkodzone;
-w przypadku alergii na jakikolwiek składnik preparatu;
-po upływie terminu przydatności podanego na opakowaniu;
-w przypadku krwawienia z nosa lub zranienia nosa;
-bezpośrednio po operacji lub zabiegu chirurgicznym wykonanym w jamie ustnej lub nosogardzieli;
-u dzieci poniżej 3 roku życia.

Stosowanie aerozolu Nozitix w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Działania niepożądane

Wyrób medyczny Nozitix jest dobrze tolerowany i brak jest danych o działaniach niepożądanych po jego zastosowaniu.
W przypadku wystąpienia objawów reakcji alergicznych lub innych objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza lub farmaceutę.

Składniki

Woda oczyszczona, czysta oliwa z oliwek, gliceryna, laktoferyna, sól disodowa kwasu 18-beta-glicyryzynowego, olej z pachnotki zwyczajnej, dwuwodny diwodorofosforan sodu, witamina E (octan DL-alfa-tokoferolu), totarol, wodorofosforan sodu, olejek miętowy, olej z jodły syberyjskiej, sól disodowa EDTA, olejek eukaliptusowy.

 

100_2478

Moja opinia:

Jak wyżej mogliście, przeczytać spray do nosa Nozitix otrzymaliśmy w momencie choroby. Dla nas katar córki to najgorsze co może być:( Niby zwykły katar… Zazwyczaj córka nie radzi sobie z wydzieliną, zalega wszystko w nosie, albo spływa do gardła powodując u niej zapalenie oskrzeli, oskrzelików lub nawet płuc. Nie pamiętam ile już razy byliśmy z tego powodu w szpitalu, a ma niecałe 4 latka. Dodam, że Córka jest pod opieką pulmonologa, więc właściwie każde wprowadzenie nowego leku konsultuję z jej lekarzem. Po konsultacji z lekarzem wprowadziłam Nozitix do jej leczenia. Zazwyczaj preparaty do nosa aplikuję jej bez zbędnych awantur i tym razem aplikacja przebiegła bezproblemowo. Po pierwszej aplikacji córka powiedziała do mnie: ,, mamo, ale ładnie pachnie… ” 🙂 Rzeczywiście pięknie pachnie, a wszystko to dzięki naturalnym olejkom, które są w sprayu: olejek miętowy, olej z jodły syberyjskiej, olejek eukaliptusowy oraz olej z pachnotki zwyczajnej. Skład wywarł na mnie pozytywne wrażenie;)

Produkt stosowałam zarówno u córki jak i u siebie, więc mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że rzeczywiście nie spływa on do gardła. Dzięki właściwościom tiksotropowym emulsja rozprowadza się równomiernie i nie ścieka z powierzchni błony śluzowej. W ten sposób przedłuża się kontakt błony śluzowej nosa ze wszystkimi składnikami preparatu, na skutek czego powstaje wyraźnie silniejsza warstwa ochronna i nawilżająca w porównaniu ze zwykłymi kroplami do nosa. Po dłuższej chwili od zastosowania czułam słodycz w buzi, ale nie było to nic nieprzyjemnego;) Mogłyśmy swobodnie oddychać i to było dla nas najważniejsze!

Zarówno u mnie jak i u córki działanie sprayu było widoczne w 2 dobie. Zdecydowanie katar przestał nam dokuczać na tyle, że nie utrudniał nam funkcjonowania, ani nie zakłócał naszego snu. Natomiast w 5 dobie po katarze nie było śladu;) Noski wyleczone i nawilżone mogły w końcu odetchnąc z uglą! 😉 Żegnaj katarze!

Jestem bardzo zadowolona z możliwości testowania NOZITIX. Z pewnością zostanie w naszej apteczce na stałe. Spray polecam każdemu, kto zmaga się z katarem swoim bądź dziecka! 😉

Zapraszam na stronę internetową po więcej informacji Nozitix

oraz na grupę gdzie możecie poczytać opinię innych mam 

NOZITIX® – Mamy dzielą się opinią.

Reklamy