Edukacyjne gry Granna;)

Witajcie Kochani:)

Dziś przychodzę do Was z kolejną propozycją gier planszowych 😉

Dzięki współpracy z firmą Granna otrzymaliśmy 5 gier planszowych:

 • Tempo Junior
 • Winnica
 • Szukaj, szukaj
 • Domki
 • W co się ubrać?

Nasza 4 letnia modnisia testowanie zaczęła od gry ,,W co się ubrać”?

104_2353.JPG

Zawartość pudełka:

 • 12 kartoników ze strojami
 •  54 kartoników ubranek – nakrycia głowy, buciki, koszulki, spódniczki, spodenki
 •  8 laleczek
 •  instrukcja

Liczba graczy: 1- 4

Wiek graczy: 3+

W instrukcji znajdziemy propozycję zabaw:)

WARIANT I przeznaczony dla młodszych dzieci

Wszyscy gracze otrzymują po dwa obrazki z lalkami: jeden przedstawiający chłopca, drugi dziewczynkę oraz biorą po jednym kartoniku z talii, z której usunięto kartoniki z gwiazdką. Wylosowane kartoniki kładą na stole obrazkiem do dołu, a następnie w jednym czasie odwracają obrazkami do góry. Uczestnicy gry starają się jak najszybciej ubrać swoją laleczkę według wzoru przedstawionego na kartonika. Gracz, który jako pierwszy skończy ubierać swoją lalkę, mówi: „Stop!”. W tym momencie gracze przerywają swoje układanie i sprawdzają, czy najszybszy uczestnik prawidłowo dopasował strój do swojej lalki. Najszybszy uczestnik otrzymuje kartonik jako punkt, pozostałe wracają do puli.

II WARIANT dla starszych dzieci

Podobnie jak w wariancie I wszyscy gracze otrzymują po dwa obrazki z lalkami. W grze biorą udział wszystkie kartoniki przedstawiające gotowe stroje ( łącznie jest ich 12 ). Elementy strojów na kartonikach oznaczonych gwiazdką powtarzają się: można je znaleźć na 4 różnych kartonikach. Gracze rywalizują ze sobą o zdobycie powtarzającego się elementu stroju. Wygrywa gracz, który jako pierwszy właściwie ubierze swoją lalkę. Pozostali sprawdzają, czy najszybsze dziecko prawidłowo dopasowało strój do swojej lalki. Pozostałe zasady gry nie ulegają zmianie.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Moja opinia:

Postacie, kartoniki z wzorami ubrań oraz ubranka wykonane są z tektury, wszystko jest bardzo żywe i kolorowe. Osobiście uważam, że elementy mogłyby być grubsze, obawiam się, że szybko się zniszczą. Postacie laleczek przedstawiają chłopców oraz dziewczynki, pochodzące z różnych krajów. Możemy dzięki temu przybliżyć naszym dzieciom różnice w wyglądzie. Za pomocą ubranek możemy omawiać pory roku, czy uczyć odpowiedniego doboru stroju do danej pogody.

„W co się ubrać ?” możemy bawić się z naszymi dziećmi na wiele sposobów wystarczy tylko ruszyć główką 😉 Zanim przeszłam z córką do gry bawiła się z dziadkiem w sklep, szpital oraz szkołę.

Polecam!!!

*******************

Kolejną grą, którą w drugiej kolejności testować chciała nasza córka jest ,,Szukaj, szukaj „ to jedna z nowości, która pojawiła się na rynku. Jest to gra edukacyjna dla dzieci od wieku przedszkolnego do okresu wczesnoszkolnego. Głównym celem zabawy jest ćwiczenie spostrzegawczości.

104_2418

Zawartość pudełka:

 •  55 kart (karty zielone – poziom łatwy, pomarańczowe – poziom trudny)
 •  plansze ze wskazówką
 •  instrukcję
 •  plakat edukacyjny

Liczba graczy: 2-4
Wiek: 5-10 lat

Wariant I

Polega na wybraniu z talii 20 kart. Mistrz Gry kładzie karty obrazkami do dołu, wybiera wierzchnią kartę i kładzie na środku stołu tak , by wszystkie dzieci widziały obrazek, następnie zadaje pytanie:

„Szukaj, szukaj: co jest największe?”;

albo

„Szukaj, szukaj: co jest najmniejsze?;

Punkt zdobywa to dziecko, które jako pierwsze poda prawidłową odpowiedź.

Punkty na koniec są sumowane i tytuł Mistrza Spostrzegawczości zdobywa osoba z największą ilością punktów.

Wariant II

W tym wariancie potrzebować będziemy planszy ze wskazówką oraz 20 kart z zielonym rewersem. Strzałka po zakręceniu, wskaże uczestnikom pytanie, na które muszą odpowiedzieć w tej rundzie.

W tym wariancie mamy trzy pytania:

„Szukaj, szukaj: co jest największe?”;

albo

„Szukaj, szukaj: co jest najmniejsze?;

albo

„Szukaj, szukaj: co nie pasuję do zbioru?”.

Wygrywa ta osoba, która zbierze największą ilość punktów.

Wariant III

To najtrudniejszy wariant. Rożni się tym, że do rozgrywki wybieramy 20 kart z całej talii (z zielonym i pomarańczowym rewersem), reszta zasad pozostaje taka jak w wariancie II.

Gdyby podczas rozgrywki pojawiły się problemy z odpowiedzią, to możemy ją sprawdzić w schemacie odpowiedzi. Dużo zależy od kreatywności dziecka. Jeśli odpowiedź jest prawidłowa, takie dziecko również otrzymuje punkt.

Moja opinia:

Plansza ze wskazówką zdecydowanie przyciąga wzrok, jest zrobioną z naprawdę solidnej grubej tektury;) Rysunki przedstawione na kartach do gry są kolorowe, żywe, różnorodne. Przyznaję, że gra jest naprawdę ciekawa, rozbudza wyobraźnię, uczy spostrzegawczości, logicznego myślenia. Córka bawiła się znakomicie, ale i mój tata zachwycił się tą grą, a parę latek ma…. 😉 Polecam! 😉

*******************
Następną z kolei grą, którą zainteresowała się córka była gra o nazwie ,, Domki”.
104_2368.JPG
Zawartość pudełka:
 • 8 dwustronnych plansz,
 • 8 dwustronnych żetonów,
 • plakat edukacyjny,
 • instrukcje.

Liczba graczy: 1- 4
Wiek: 2-4 lat

W pudełku gry znajdziemy:

 • 8 dwustronnych plansz,
 • 8 dwustronnych żetonów,
 • plakat edukacyjny,
 • instrukcje.

Liczba graczy: 1- 4
Wiek: 2-4 lat

Gra posiada trzy warianty zabawy:

 • pierwszym z nich jest zabawa w cienie, polegająca na  odpowiednim dopasowaniu zwierzątka do cienia, który znajduje się na żółtej stronie planszy,
 • drugi wariant polega odnalezieniu poszczególnym zwierzakom domków na kolorowej stronie planszy np. psu – budy, wiewiórce – dziupli itd. Następnie układa plansze się tak, by tworzyły dwa duże obrazki: lasu i farmy,
 • pytajniki – w pytajniku dzieci razem z rodzicami odpowiadają na pytania, które rozszerzają ich wiedzę na temat zwierzątek występujących w grze.

Moja opinia:

Zarówno plansze jak i żetony są stworzone z bardzo grubej tektury, co uważam za genialny pomysł – wiemy jak szybko dzieci niszczą zabawki, a te są wytrzymałe:) Graficzne wykonanie jest bardzo barwne, przykuwa wzrok. Muszę przyznać, że moja 4 latka z dopasowaniem wszystkich zwierzątek, poradziła sobie błyskawicznie. Pytania, które zadawaliśmy odnośnie zwierząt, bardzo ją zaciekawiły, była chłonna wiedzy na temat nazw domów zwierząt. Zabawa ćwiczy słownictwo, spostrzegawczość i koordynację ruchową.

Polecam dla małych mądralińskich:)

*******************

Pozostałe gry ,,Tempo Junior” oraz ,,Winnica” czekają na najbliższe spotkanie w rodzinnym gronie, gdy będziemy mogli razem z dziećmi w odpowiednim wieku je wypróbować. Już nie mogę się doczekać, a dziś przybliżę Wam nieco zasady gier;)

Zawartość pudełka: ,,Tempo Junior”:

 • plansza
 • 60 kart do gry
 • 48 żetonów
 • 5 pionków
 • klepsydra z zasłonką
 • instrukcja

Liczba graczy:2-10

Wiek graczy: 5-12

W trakcie gry dzieci wymyślać będą hasła pasujące do zadanych tematów. Zabawa pozytywnie wpływa na rozwój słownictwa oraz stymuluje kreatywne myślenie. Ukryta klepsydra pomoże w wyćwiczeniu orientacji czasowej.

Pięknie ilustrowane karty kategorii, cztery warianty rozgrywki i ogromna regrywalność sprawią, że Tempo Junior na dobre zagości na stołach fanów lekkiej, ale wymagającej rozrywki.

 Wylosuj jedną z 60 pięknie ilustrowanych kategorii. Podaj jak najwięcej słów z nią związanych. Każde z nich przybliża Cię do mety. Na planszy znajdziesz też żetony z literami. Jeśli wymyślisz hasło zaczynające się na jedną z nich czeka Cię nagroda w postaci dodatkowych punktów! Trzeba się śpieszyć, bo na wymyślenie słów masz zaledwie 30 sekund! Czas odmierza ukryta klepsydra. Czy warto obrać prostą drogę do mety, czy może skupić się na zdobywaniu punktów. Liczy się nie tylko wymyślanie słów, ale i strategia poruszania się po mapie.

Rozgrywki będą różnić się doborem haseł i rozłożeniem żetonów z literkami. Każda z nich będzie niepowtarzalnym doświadczeniem. Gra zawiera również wariant drużynowy, dzięki czemu przy stole będzie mogło bawić się nawet do dziesięciu osób na raz!

************************

Zawartość pudełka:  ,,Winnica” :

 • notes z arkuszami i planem winnicy
 • 6 kart z farmami
 • 42 karty ścieżek
 • instrukcja

Liczba graczy: 1-12

Wiek graczy: 10+

Czas rozpocząć winobranie !

Przed Tobą prawdziwe wyzwanie – organizacja pracy w Twojej winnicy. Rusz szlakiem najlepszych winogron i dołącz do grona najznakomitszych mistrzów francuskiego winiarstwa.W grę może zagrać jednocześnie nawet kilkanaście osób.Celem gry jest połączenie krzaczków winogron z zamkami i domkami. Punkty otrzymujemy jeśli w rundzie połączymy z farmą więcej krzewów niż we wcześniejszej rozgrywce. Wygrywa osoba z najwyższą notą po pięciu rundach.

Zapraszam Was na stronę internotową w celu zapoznania się z pozostałymi grami:GRANNA;)

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Edukacyjne gry Granna;)

 1. Pamiętam: w co się ubrać 🙂 w podstawówce nauczycielki rozdawały nam, takie grube kartoniki, z których wycinało się chłopca i dziewczynkę, a na kolejnych kartkach były ubranka, trzeba było to dopasować i przykleić- fajna zabawa 🙂

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s