Edukacyjne gry Granna

Witajcie Kochani:)

Dziś mam dla Was opinię bardzo fajnych gier dla przedszkolaków, które otrzymaliśmy  w ramach współpracy z firmą GRANNA.

,,GRANNA Sp. z o.o. „została założona w 1991 roku przez Ewę i Konrada Falkowskich, którzy są jej właścicielami do dziś. Wsparci przez rodzinę i grono przyjaciół przez lata rozwijali wydawnictwo rozpoznawalne i uznane na rynku. Bezpośrednią inspiracją do założenia firmy było całkiem zwyczajne wydarzenie z życia rodzinnego. Pewnego dnia chrześniak p. Ewy Falkowskiej przyniósł czeskie wydanie gry „Memory”. Wszyscy zaangażowali się w grę z czteroletnim rezolutnym chłopcem i… przegrali. To był sygnał, że warto zaproponować dzieciom ciekawe gry edukacyjne w atrakcyjnej formie: kolorowe, trwałe i wysokiej jakości. To postanowienie towarzyszy nam w GRANNIE niezmiennie od lat i każdy nowy produkt, który trafia w ręce naszych klientów ma u swoich podstaw właśnie tę myśl.”

W paczce znaleźliśmy trzy gry z serii: Gry i zabawy Smoka Obiboka .

 • ,,Kółka i spółka”
 • ,,Kot w worku”
 • ,,Patyczaki”

SDC10511.JPG

Spędzając czas z dzieckiem, przechodzimy na chwilę ze swojego świata do świata dziecka. Czas spędzony razem sprawia, że dziecko lepiej się rozwija, a my czujemy satysfakcję z umacniania więzi:)

Pierwszą grą, którą Wam przedstawię będą ,,Patyczaki”.

Płaskie klocki, które uczą rozpoznawania kształtów, kolorów i proporcji. Pomogą także w nauce liczenia oraz geometrii. Dają dzieciom możliwość rozwijania fantazji i pomysłowości.

W pudełku znajduje się:

 • 8 dwustronnych plansz z wzorami do układania
 • 48 patyczków w czterech kolorach: żółtym, czerwonym, niebieskim, zielonym
 • instrukcja
 • gratis naklejki

 

Gra przeznaczona dla dzieci w wieku : 3-6 lat                            Liczba graczy: 1-2

Zabawa polega na układaniu obrazków z patyczków. Dzieci mogą układać je według wzorów umieszczonych na planszach lub tworzyć własne kompozycje. Zabawka pomaga uruchamiać procesy analizy i syntezy.

 

Nasza córka z chęcią układała różne wzory nawet te najtrudniejsze. Uczyła się liczenia poprzez szykowanie odpowiedniej ilości patyków do ułożenia wybranego wzoru. Cztery kolory zdecydowanie ułatwiają zabawę i sprawiają, że gra jest atrakcyjna. Każdy element jest porządnie wykonany z zaokrąglonymi rogami. Bardzo kreatywna gra rozwija wyobraźnie nie tylko dziecka:) Polecam z całego serca grę ,,Patyczaki” pochłoneła naszą córkę i nas na wiele godzin wspólnej zabawy. Polecam!

*******************************

Kolejną grą, którą chcę Wam przedstawić jest ,,Kot w worku” 🙂

W pudełku znajduje się:

 • 9 dwustronnych planszy
 • 27 obrazków
 • 30 pionków po 5 w 6 kolorach ( zielonym, niebieskim, czerwonym , żółtym, fioletowym, pomarańczowym)
 • woreczek na obrazki
 • instrukcja
 • gratis naklejki

 

Gra przeznaczona dla dzieci w wieku : 3-8lat                     Liczba graczy: 1-6

Zabawa 1

Wyjmujemy z ramek obrazki, po czym wszystkie elementy wkładamy do woreczka. Dziewięć plansz układamy w taki sposób, aby tworzyły kwadrat i widoczne były kolorowe ilustracje. Ustawiamy przed sobą pięć pionków w takim samym kolorze, pozostali gracze robią to samo. Ustalamy kto zaczyna grę i kto będzie następny. Pierwszy gracz zakrywa oczy chusteczką lub szalikiem i wyciąga z woreczka jeden element. Dokładnie obraca go w palcach i próbuje odgadnąć co dany element przedstawia. Gdy odpowie odkrywa oczy i już wie – czy odgadł, czy nie. Jeżeli mu się udało, próbuje znaleźć na planszach taki sam obrazek, jaki wylosował. Gdy go odnajdzie, stawia na nim jeden ze swoich pionków, a wylosowany element wraca do woreczka. Zwycięzcą zostaje ten , kto pierwszy umieści na planszy wszystkie swoje pionki.

Zabawa 2

Ta zabawa jest podobna do pierwszej. Różnica polega tylko na przygotowaniu plansz w ten sposób, aby na wierzchu znajdowały się zielone kształty.

Zabawa 3

Rozdajemy plansze wszystkim graczom. Wybieramy strony plansz i układamy je w wybrany sposób. Każdy musi mieć taką samą ilość plansz. Jeżeli gramy we trójkę, każdy powinien mieć 3 plansze, jeżeli we 4, każdy otrzymuje po dwie plansze ,a pozostałą odkładamy Ustalamy kto rozpoczyna grę i kto będzie następny, pierwszy gracz losuje z woreczka jeden element. Jeżeli taki sam znajduje się na jego planszy, kładzie na nim wylosowany element. Jeżeli nie ma na jego planszach elementu wylosowanego, obrazek wraca do woreczka.

 

 

Gra jest naprawdę wciągająca i nawet dla dorosłych grających z dziećmi. Jakość wykonania gry pierwsza klasa, absolutnie bez zarzutu – twarda tektura , kolorowe ilustracje, pionki takie jak należy:)
Rozwija wyobraźnię, kształtują percepcję – rozpoznawania przez dotyk, uczy nazewnictwa przedmiotów. Polecam:)

*********

A na koniec, faworyt naszej córki kwadraty, prostokąty, trójkąty i kółka czyli gra

,, Kółka i spółka”;)

 

W pudełku znajduje się:

 • plansza
 • 4 pionki ( zielony, niebieski, żółty, czerwony)
 • 45 kart z obrazkami do ułożenia
 • 64 elementy figur -kwadraty, prostokąty, trójkąty i kółka
 • 3 medale – złoty, srebrny i brązowy, w których znajdują się dziurki, dzięki czemu można przewlec przez nie tasiemki
 • instrukcja
 • gratis naklejki

Gra przeznaczona dla dzieci w wieku : 4-7 lat                                         Liczba graczy: 2-4

Przygotowanie do gry – rozkładamy plansze , wybieramy swoje pionki i stawiamy je na polu startowym ( przed polem z nr 1). Do wyboru są 3 poziomy trudności:

 1. łatwy – karty niebieskie
 2. średni – przetasowane kraty niebieskie oraz czerwone
 3. trudny – karty czerwone

Karty układamy w zakrytym stosie na środku, Obok nich rozkładamy figury oraz medale. Tak przygotowani możemy zaczynać grę;)

Grę rozpoczyna najmłodszy gracz. Następnie ruchy odbywają się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Gracz bierze jedną kartę i wołając ,, Kółka i spółka”! kładzie ją odkrytą, tak aby była widoczna dla pozostałych graczy. Wszyscy gracze starają się jak najszybciej ułożyć z dostępnych  figur obrazek przedstawiony na karcie.  Ten kto najszybciej ułoży obrazek zabiera medal z nr 1, kto zrobi to drugi – bierze srebrny medal  nr 2, a kto trzeci – brązowy medal z numerem 3 . Czwarty gracz ma jeszcze chwilę na skończenie obrazka. Następnie przyznawane są punkty. Za prawidłowe ułożenie obrazka gracze dostają punkty. Gracz, który jako pierwszy ukończył obrazek, przesuwa swój pionek o 4 pola, ten kto ukończył drugi – o 3 pola, trzeci- o 2 pola, a czwarty o 1 pole. Jeżeli któryś z graczy źle ułożył obrazek – pionek tego gracza nie przesuwa się. Gdy pionek któregoś gracza dotrze do końca toru punktacji – zostaje on wygranym. Pozostali mogą zakończyć grę lub dalej ją kontynuować, by walczyć o kolejne miejsca.

 

Gra uczy spostrzegawczości, refleksu, a przede wszystkim logicznego myślenia. Gracz analizuje pokazany na karcie obrazek, następnie odtwarza go przy użyciu odpowiednich elementów geometrycznych. Otrzymywanie nagrody, a w tym przypadku medali ma dla dzieci bardzo duże znaczenie. Odczuwają dumę z otrzymania medalu, gra daje dzieciom dużo satysfakcji, wprowadza rywalizację. Kolorowe elementy zachęcającą do gry. Nasza prawie 4 letnia córka poradziła sobie z trudnym poziomej tej gry. Jest nią zachwycona i najchętniej grałaby w nią godzinami, bez przerwy.

Polecam szczerze gry planszowe Granna:)

Zapraszam na stronę: GRANNA,

oraz na fan page GRANNA 😉

 

 

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Edukacyjne gry Granna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s